Unlimited Plugins, WordPress themes, videos & courses! Unlimited asset downloads! From $16.50/m
Advertisement
 1. Code
 2. WordPress Plugins

20 најдобри социјални приклучоци за WordPress

by
Read Time:14 minsLanguages:

Macedonian (Македонски јазик) translation by Andrijana Mitevska (you can also view the original English article)

Со околу 3 милијарди луѓе во светот користејќи социјални медиуми, не можете да си дозволите да не користите социјални приклучоци на вашата страница на WordPress.

Додавањето на социјални додатоци, како што се копчето Фејсбук, копчињата на Твитер и копчињата за социјално споделување, можат да помогнат да ги воведат некои од тие милијарди на вашиот сајт и социјалните сметки, па дури и да ги подобрат своите рангови на пребарувачот. Но, со илјадници приклучоци и платформи да изберат, како да ги најдете најдобрите за вашиот WordPress сајт?

Па, тука сме да ја направиме вашата задача многу полесна. CodeCanyon нуди некои од најкорисните социјални приклучоци достапни на пазарот денес. Еве 20 од најдобрите. Ги поделивме во категории за да ви помогнеме лесно да ги пронајдете оние што ги барате.

WordPress Социјални споделување на додатоци

Инструментите за социјално споделување овозможуваат посетителите на вашата веб-страница да ги споделат вашите содржини на нивната социјална медиумска платформа на избор. Ова ја изложува вашата содржина на поширока публика и може да ги зголеми броевите на страниците и страниците ако членовите на оваа публика следат линкови назад кон вашата веб-страница. Еве ги двата најдобри социјални додатоци.

1. Едноставни копчиња за социјално споделување за WordPress (во моментов тренд)

Додајте ги копчињата за лесно социјално споделување за WordPress на вашиот сајт и создадете можност да ја споделите вашата содржина на повеќе од 40 од најпопуларните социјални мрежи и мобилни гласници.Приклучокот ви овозможува да ги поставите вашите копчиња во 30 локации на вашата страница на WordPress. Исто така, обезбедува автоматско активирање на копчиња што ќе ви овозможи да ги потсетите посетителите да ги споделат на страници каде што се најмногу ангажирани или кога тие се во опасност да ја напуштат вашата страница.


Други карактеристики:
 • се интегрира со социјалните параметри за следење и мониторинг
 • интеграција со најпопуларните мејлинг-списоци претплатници
 • 12 мајчин социјални копчиња, вклучувајќи Фејсбук како копче и Твитер копче
 • нуди прикажувач на придружни бројачи

Корисник sportyman вели:

"Едноставно го сакаш! Најдобар приклучок за социјално споделување видел по долго време. Единствената лоша работа, потребно е малку крива на учење поради неговата комплексност. Но, тоа е одлично! "

2. Социјална шкафче за WordPress (во моментов тренд)

Социјална локер за WordPress има паметен начин за поттикнување на посетителите да ја споделат вашата содржина на нивната социјална медиумска платформа на избор. Приклучокот ја крие вашата највредна содржина на страницата зад сет на социјални копчиња додека посетителот не сака, акции, + 1s или твитови на вашата страница. Кога ќе направат една од овие работи, содржината станува достапна. Стратегијата има за цел подобрување на социјалните перформанси на вашата веб-страница, преку добивање повеќе сака и акции, градење на квалитетни следбеници и на тој начин привлекувајќи поголем сообраќај од различни социјални мрежи.

Други одлични карактеристики:

 • заклучената содржина сè уште е видлива за пребарувачите
 • достапни се четири видови брави
 • оптимизиран за мобилен
 • и повеќе

Корисникот borbelykandrea велат:

Ова е одлична алатка за социјалните медиуми. Ви благодариме за создавање на ова! "

Приклучоци за социјален тек на WordPress

Социјален тек е креиран од додаток на социјалните медиуми на WordPress кој агрегати и потоци ги содржи од колекција од сајтови со социјални медиуми во одговорот на социјалните медиуми ѕид на вашата веб-страница на WordPress. Еве ги четирите најдобри.

3. Социјален тек на WordPress

Барате приклучок кој ќе ги комбинира сите ваши извори на социјална мрежа во еден поток на мрежа прикажан на вашиот WordPress сайт? Социјалниот тек на WordPress го прави токму тоа. Социјалниот елемент може исто така да ја комбинира целата содржина од вашите профили на социјални мрежи во единствен извор на вашиот сајт.

Дополнителни функции:

 • опфаќа 15 социјални мрежи
 • нуди 3 стилови на социјален изглед на ѕидот
 • опција за прикажување на ѕид случајно
 • може да се справи со повеќе корисници по мрежа
 • може да се справи со повеќе канали по мрежа
 • и повеќе

Корисникот нарото вели:

"Социјалните потоци изгледаат подобро од било што друго што сум го користел, а приклучокот е лесен за користење".

4. Социјален тек AX (во моментов тренд)

AX Social Stream е уште еден одличен социјален додаток кој ви овозможува да ги комбинирате сите ваши активности за социјално вмрежување, вклучувајќи ги и сите ваши незаштитени Твитер-сметки, Фејсбук страници и Instagram сметки управувани од вас или било кој друг издавач, во еден социјален прилив и прикажете го на Твојот веб-сајт. Приклучокот поддржува повеќе од 15 социјални мрежи и ви нуди над 30 опции за исхрана.

AX Social StreamAX Social StreamAX Social Stream

Дополнителни функции:

 • шест различни режими на прикажување
 • три начини за додавање потоци на вашата веб-страница
 • преглед на презентација на слајдшоу
 • слики мрзливи оптоварување функција
 • и повеќе

Корисникот mrcharles вели:

"Го сакам! Лесно да се прилагоди и да работи како шарм! "

5. Тек-Тек - WordPress Приклучок за социјален тек (во моментов тренд)

Ако барате уште една опција за социјално стриминг на вашата страница на WordPress, проверете Flow Flow. Приклучокот ви овозможува да ги прикажувате вашите социјални канали во социјалните струи. Тој нуди 16 извори на струи од најпопуларните социјални мрежи и ги организира во повеќе од 40 различни распореди на фидот што можете да ги прилагодите за да го контролирате однесувањето и стилот на вашиот поток. Освен тоа, Flow-Flow им овозможува на вашите посетители да најдат одредени мислења или да сортираат содржина по извор.

Flow-Flow WordPress Social Stream PluginFlow-Flow WordPress Social Stream PluginFlow-Flow WordPress Social Stream Plugin

Дополнителни функции:

 • Компатибилен со Visual Composer
 • модерација на содржина
 • паметен сервисен тренинг
 • паметен извор на вчитување
 • и повеќе

Корисникот zby daedubu вели:

"Неверојатен приклучок! Тоа е се-во-едно. Едноставен и лесен за употреба! Благодарам многу!"

6. Ликбокс Лизгач за WordPress

Likebox Лизгачот за WordPress поддржува социјално стриминг на малку поинаков начин од другите социјални додатоци во овој дел. Со Likebox, вашите текстови се скриени зад копчињата на социјалните медиуми на левата или десната страна на вашата веб-страница. Кога еден посетител ќе кликне на копче, лета за да го открие потокот за таа специфична социјална мрежа. Посетителите потоа можат да ги следат, како, да се претплатите и / или ретвиткуваат вашата содржина.

Likebox Slider for WordPressLikebox Slider for WordPressLikebox Slider for WordPress

Дополнителни функции:

 • три-клик конфигурација
 • преглед во живо
 • iPad, iPhone, други мобилни уреди поддршка (оневозможување / овозможување)
 • Фејсбук, Твитер, Google+, YouTube, Vimeo поддржани
 • и повеќе

Кориснички webchills вели:

"Добар приклучок со тони карактеристики. Одлична брза поддршка на корисниците е обезбедена за некои прашања. Високо препорачливо! "

WordPress социјални галерии

Галеријата за социјални медиуми е малку како социјален поток во тоа што ја црта содржината од веб-страницата на социјалните медиуми и ја прикажува на вашата страница на WordPress. Главната разлика е во тоа што ја црта содржината од само едно место и ја прикажува како единствен извор. Еве ги шесте најдобри.

7. Инстаграм Feed (во моментов тренд)

Ако барате додаток на Instagram за да ја прикажете галеријата на вашата страница на WordPress, погледни го Instagram Feed. Приклучокот нуди одличен избор на слајдови и мрежни распореди и можете дури и да одберете дали да ги прикажувате само сликите или да ги вклучите и објавените информации. Покрај тоа, можете да одберете да ги цртате Вашите слики од корисничките имиња на Instagram, hashtags, локацијата, URL-адресите на фотографиите или сите горенаведени.

Instagram FeedInstagram FeedInstagram Feed

Дополнителни функции:

 • 10 шеми на бои за избор
 • поддржува Visual Composer
 • ограничете го бројот на фотографии што сакате да ги прикажете
 • контрола на ширината на галеријата и маргините
 • и повеќе

Корисникот misterzenith вели:

"Инстаграм за додавање на додатоци за WordPress. Одличен квалитет. Работи добро со мојата веб-страница. "

8. Инстаграм Виџет

Инстаграм Виџет е поедноставна опција за Instagram доменот над кој можете да го користите за прикажување на вашите Instagram фотографии на вашиот сајт. Виџет за социјални медиуми на WordPress не нуди толку многу ѕвона и свирки како Instagram Feed, но тоа го прави токму она што го поставува за да направите, вашите слики се прикажуваат убаво. Можете да одберете да прикажувате фотографии по корисничко име или со hashtag и прилагодете ја вашата галерија за да одговараат на вашиот бренд.

Instagram WidgetInstagram WidgetInstagram Widget

Дополнителни функции:

 • способност за прилагодување на големината на сликата
 • користете со или без наслов
 • прикажи ги сите фотографии со лизгање
 • целосно одговорен
 • и повеќе

Корисникот crushdesignco вели:

"Ова е толку голем додаток - толку лесно да се постави и конфигурира. Изгледа одлично, одлично работи и поддржува фиксен проблем што го имав во рок од неколку дена."

9. Инстаграм весник

Instagram Journal е наменет за корисници кои не само што сакаат да прикажуваат свои фотографии на својата веб-страница, туку и да прикажуваат слики што им се допаднале, фотографии од сметка на некој пријател, фотографии од посебен хаштаг, фотографии на локација итн. Овој графички елемент Instagram навистина е спектакуларен за прикажување на визуелното богатство на Instagram. За таа цел, приклучокот исто така доаѓа со темата на Instagram Journal WordPress, дизајнирана да ги слави сликите.

Instagram JournalInstagram JournalInstagram Journal

Дополнителни функции:

 • Понудени 5 различни стилови на гледање
 • контрола на лимитот на фотографии
 • можно е целосно прилагодување
 • повеќеслоен дизајн и ефекти
 • и повеќе

Корисникот порри вели:

"Производот работи одлично и изгледа добро надвор од кутијата. Исто така, обезбедената поддршка е фантастична. Одлична работа."

10. AccessPress WordPress Twitter Feed Pro

AccessPress WordPress Twitter Feed Pro е приклучок за WordPress Твитер кој ги зема најновите твитови од која било Twitter сметка и ги прикажува на вашата страница. Приклучокот за WordPress Твитер нуди различни распореди: стандарден режим, режим на лизгање или режим на тикер. Има 12 шаблони за избор и оптоварување на други опции за прилагодување на располагање.

Дополнителни функции:

 • лесен
 • може да се конфигурира бројот на твитови за прикажување
 • опција за прикажување или сокривање на целосно корисничко име
 • конфигурирајте го формат на датумот и времето на твит
 • и повеќе

Корисникот DeliaWH вели:

"Многу лесен за употреба. Покажува добро на мојата веб-страница. Не го успорува. "

11. Фејсбук наслови - WordPress Фејсбук приклучокот

Фејсбук наслови е додаток на Facebook кој им овозможува на корисниците да ги вградат Фејсбук мислења во нивната веб-страница на WordPress. Но, тоа не се само мислења кои можете да ги вградите, социјалната виџети исто така ви овозможува да вградите галерија на слики и видео галерија на слики и видеа од вашата сметка на Facebook.

Facebook Feed WordPress Facebook PluginFacebook Feed WordPress Facebook PluginFacebook Feed WordPress Facebook Plugin

Дополнителни функции:

 • целосно одговорен
 • може да прикажува мислења, видеа и слики во скокачки прозорци
 • автоматски вметнува Фејсбук како копчиња и ги делат копчињата
 • и повеќе

Корисникот мисли:

"Фантастичен приклучок! Ветер да се инсталира. работи веднаш! "

12. Плагин на YouTube - Галерија на YouTube на WordPress (во моментов тренд)

Направете своја сопствена плејлиста на видеа на YouTube на својата веб-страница со Приклучокот на YouTube. Можете да изберете кој било извор, без разлика дали тоа е канал, едно видео или плејлиста за да креирате сопствена специјална колекција. Откако ќе го направите вашиот избор, експериментирајте со трите распореди за да видите кои ви се допаѓа најмногу. Персонализирајте со една од петте кожи што се предвидени или креирајте сопствен сопствен изглед.

YouTube Plugin WordPress YouTube GalleryYouTube Plugin WordPress YouTube GalleryYouTube Plugin WordPress YouTube Gallery

Дополнителни функции:

 • неограничен број на извори во секоја група
 • поставете ја ширината на Вашиот WordPress YouTube видео приклучок
 • покажи или скриј го насловот на вашиот WordPress приклучок
 • додадете сопствено име на каналот на YouTube
 • и повеќе

Корисник musicalhelp вели

"Ова е најдобрата видео галерија и сајт-плеер кој ќе го најдете! Тони на сопствени опции и одличен дизајн. "

WordPress Социјална Сподели Контрола на додатоци

Бројач за социјална акција е графичка алатка за социјални медиуми на WordPress која ви овозможува да го соберете бројот на следбеници што ги имате на различни платформи на социјалните медиуми и да ги прикажете на вашата веб-страница како социјален доказ. Еве ги најдобрите три.

13. AccessPress Social Pro

AccessPress Social Pro комбинира две функции во една. Прво ви овозможува да ги прикажувате статистиките на социјалните медиуми на нашата веб-страница. Ова е познато како социјален доказ и има за цел да ги охрабри другите да се претплатите или да ве следат на нивните социјални медиуми на избор.

Второто нешто што AccessPress Social Pro го прави е да се направи било која содржина на вашата веб-страница која е социјално-споделена со додавање на копчиња за социјално споделување што им овозможуваат на посетителите да ја споделат вашата содржина на нивната социјална платформа на избор.

AccessPress Social ProAccessPress Social ProAccessPress Social Pro

Дополнителни функции:

 • Достапни се 20 профили за социјална акција
 • темни и лесни дизајнирани теми
 • компатибилен со WooCommerce
 • лебдечки и скокачки додатоци достапни
 • и повеќе

Корисникот meganerd вели:

"Љубете ги опциите. Едноставно, ефикасно. Брзо вчитување. "

14. Социјални приклучоци за WordPress - Arqam

Arqam ги зграпчува најновите броеви на вашите претплатници, следбеници и обожаватели од вашите социјални мрежи и потоа прикажува на вас блог. Приклучокот нуди пет различни дизајни, може да се прилагоди за да одговара на вашиот сајт.

ArqamArqamArqam

Дополнителни функции:

 • 100% одзив
 • крос-прелистувач компатибилност
 • прикажува повеќе од триесет социјални мрежи
 • drag-and-drop функцијата за сортирање на икони
 • и повеќе

Корисникот mip84 вели:

"Добар приклучок со голема поддршка. Добра документација. "

15. Социјалните фанови - Приклучокот за социјално вмрежување со ВП

SocialFans е уште еден додаток кој ги брои навивачите, следбениците и претплатниците на социјалната мрежа и ги прикажува на вашата страница. Приклучокот прикажува над триесет социјални мрежи. Можете да го конфигурирате приклучокот со која било од петте кожи што сте ги направиле или направите сопствена кожа.

SocialFans - WP Responsive Social Counter PluginSocialFans - WP Responsive Social Counter PluginSocialFans - WP Responsive Social Counter Plugin

Дополнителни функции:

 • ретина подготвена
 • целосно одзив
 • одговара на која било ширина на страничните ленти
 • анимирани ефекти
 • крстот прелистувач
 • и повеќе

Корисникот dekomail вели:

"Прекрасен приклучок. Совршена документација и одлична поддршка! "

WordPress додатоци за инстант месинџер

Сега можете да додадете удобност на гласниците што ги имате на вашиот телефон на вашиот веб-сајт со овие два супер удобен гласник додатоци.

16. NinjaTeam Фејсбук Messenger за WordPress (во моментов тренд)

NinjaTeam Фејсбук Messenger за WordPress нуди на посетителите на вашиот сајт уште еден начин да се поврзете со вас. Градината на Facebook е базирана на Facebook Messenger. Откако ќе го инсталирате графичкиот елемент, Фејсбук Messenger сината икона и копчето Facebook Message Us ќе се појават на страниците на вашиот сајт. Овие ќе им овозможат на посетителите и посетителите на сајтот да ве контактираат брзо и лесно ако имаат прашање. Покрај тоа, кога некој посетител напише порака, копчето Фејсбук како копче се појавува во полето за пораки, поканувајќи ги посетителите да кликнат.

NinjaTeam Facebook Messenger for WordPress NinjaTeam Facebook Messenger for WordPress NinjaTeam Facebook Messenger for WordPress

Дополнителни функции:

 • лесно поставување и прилагодување
 • неограничени бои
 • одговора
 • и повеќе

Корисникот OtstottDesign вели:

"Добар додаток кој работи неверојатно!"

17. WhatsApp Кликни за приклучок за разговор за WordPress

WhatsApp Click to Chat приклучокот за WordPress обезбедува алтернатива на додатокот за гласник погоре. Таа, исто така им овозможува на вашите посетители и клиенти да се поврзат со вас брзо и лесно користење на WhatsApp. Едноставно вметнете го widget-от на WhatsApp за кликање на вашиот сајт и секогаш кога некој сака да ви остави приватна порака, ќе имаат понапред начин да го направите тоа отколку да ја користите вашата контакт форма.

Дополнителни функции:

 • прикажи повеќе сметки
 • поставете ја достапноста со време и денови за пораки
 • текст и боја што може да се уредува
 • прилагодете ги боите за да одговараат на темата на вашиот сајт
 • и повеќе

Корисникот dvanaarle вели

"Направен мојот клиент многу среќен со овој приклучок на нејзината веб-страница. Лесна инсталација со трепкање. Ви благодариме што го направивте толку лесен за користење. "

Други Cool Cool WordPress социјални приклучоци

Овој дел е збирка на дополнителни графички контроли на WordPress социјалните медиуми кои се навистина кул и корисни, но не се вклопуваат во ниедна од горенаведените категории.

18. Социјален автоматски плакат (во моментов тренд)

Ако сте во потрага за социјална графичка контрола која ќе ви овозможи автоматски да ја објавите вашата содржина на веб-страниците на најпопуларните социјални медиумски платформи, тогаш тоа е социјалниот постер. Можете да ја поставите вашата содржина да објавувате секогаш кога сакате, па дури и да ја објавите вашата стара содржина на платформи како што се Фејсбук, Твитер, Линдеин, Tumblr, Instagram итн. Една од придобивките од користењето на социјалниот постер е тоа што ќе ја подобри оптимизацијата на вашата веб-сајт со тоа што има повеќе линкови назад од социјалните мрежи.

 Social Auto Poster Social Auto Poster Social Auto Poster

Корисник eirehotspur вели:

"Најдобриот приклучок. Поддршката беше одлична за поставување кога ми требаше. Купи со доверба! "

19. Фејсбук Коментар Лизгач за WordPress

Лицето на Фејсбук Коментар за WordPress е графичка контрола на WordPress на Facebook која содржи кутија за коментари, копче за споделување и копче на Фејсбук како свиткана во една и скриена зад иконата Фејсбук. Кога иконата ќе биде кликнато, лизгачот ќе лета, дозволувајќи им на посетителите да ги остават коментарите или да ја сакаат или да ја споделат вашата содржина користејќи го најавувањето на Фејсбук.

Facebook Comment Slider for WordPressFacebook Comment Slider for WordPressFacebook Comment Slider for WordPress

Дополнителни функции:

 • целосно одзив
 • способност за заклучување на екранот додека корисникот не остави коментар
 • фиксна положба на лизгачот
 • автоматски слајд-ин кога посетителот стигне до дното на страницата
 • способност да се постави тајмер за да се исчезне лизгачот
 • и повеќе

Корисникот патрикер вели:

"Јас сум импресиониран од оваа функција. Изгледа многу убаво на мојата веб-страница и резултатите се веќе прикажани на мојата страница на Фејсбук. Поддршката и советите што ги добивате на патот се навистина неверојатни и јас препорачувам да го добиете ова за вашата веб-страница. "

20. Pinterest Автоматски Приклучок за Вордпрес

Pinterest само што го редизајнира својот сајт, така што корисниците сега можат да ја посетат поврзаната веб-страница со еден допир на игла, со што се зголемува потенцијалот за возење поголем сообраќај до вашиот сајт.

Ако сакате да ја искористите оваа промена за да ја објавите вашата содржина на Pinterest, можете да го направите тоа брзо и лесно со Pinterest Automatic Pin Wordpress Plugin. Овој социјален приклучок ви овозможува да прикачите една слика на неограничен број слики од вашите мислења директно на вашата Pinterest сметка. За да прикачите повеќе од еден пост, се што треба да направите е да ги одберете мислењата што сакате да ги закачите, а приклучокот ќе ги прикачи еден по еден според поставениот распоред.

Pinterest Automatic Pin Wordpress PluginPinterest Automatic Pin Wordpress PluginPinterest Automatic Pin Wordpress Plugin

Дополнителни функции:

 • автоматско откривање на слики
 • автоматско откривање на одбори
 • систем на чекање
 • авто-врска пинови на вашиот пост
 • стандарден пински текст и пински одбор
 • и повеќе

Корисникот jodyshop вели:

"Прекрасен приклучок. Сакајте толку многу! Многу корисно за споделување на моите коментарите и производите за да ги задржат работите во тек. "

Избор на вистинскиот приклучок за социјални медиуми за вас

Тоа е нашата листа на 20 најдобри социјални медиуми додатоци за WordPress. Сите тие имаат специфични функции кои можат или да им помогнат на вашите посетители полесно да ја споделат вашата содржина, да направат поголем сообраќај кон вашиот сајт, да го зголемат ангажманот на својата веб-страница и да им олеснат на посетителите да комуницираат со вас. Приклучокот кој ќе го одберете ќе зависи од она што сакате да го постигнете, но ако сте стигнале до крајот на оваа листа и не сте пронајде сосема она што го барате, имаме повеќе големи социјални приклучоци на Envato Market, па така главата таму и проверете ги.

Advertisement
Advertisement
Looking for something to help kick start your next project?
Envato Market has a range of items for sale to help get you started.